Co wpływa na przetrenowanie?

Ciężki trening jest niezbędny dla każdego, kto chce zwiększyć masę swoich mięśni lub spalić tłuszcz aby uwydatnić sylwetkę. Jednak na osoby, które chcą to zrobić czai się pułapka przetrenowania, dlatego należy być ostrożnym. Jakiego rodzaju aktywności wpływają na przetrenowanie i jak ich uniknąć?

Złe dobranie treningu

Choć trening jest niezbędny dla rozwoju naszego ciała, to jest on też głównym sprawcą przetrenowania. To zbyt intensywny i zbyt długotrwały trening będzie powodował przetrenowanie. Jest to widoczne szczególnie u osób początkujących, które starają się wykonywać plan ćwiczeń dla zawodowców. Amatorzy muszą dobrać plan ćwiczeń odpowiedni dla ich kondycji, nie powinni kierować się treningiem osób z wieloletnim doświadczeniem.

Nieodpowiednia regeneracja

Kolejną kwestią, która wpływa na przetrenowanie jest nieodpowiednia regeneracja, i może ona wystąpić zarówno u amatorów jak i zawodowców. Nasz organizm potrzebuje regeneracji, którą może przyspieszyć masaż lomi lomi nui lub inne zabiegi tego typu. Zbyt krótka regeneracja nie pozwoli naszemu organizmowi na rozwój, a jedynie sprawimy, że możemy utracić efekty naszej dotychczasowej pracy. Żadna osoba zajmująca się treningiem nie powinna zapominać o regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *