Jak unikać i jak regenerować kontuzję?

Trening na najwyższych obrotach jest bardzo wymagający dla naszego organizmu, dlatego nawet najlepszym sportowcom może w pewnym momencie przydarzyć się kontuzja. Jednak zawsze warto podjąć środki zapobiegawcze, aby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko kontuzji. W jaki sposób zapobiegać a jak leczyć?

Zapobieganie

Jednym z najlepszych sposobów na to aby zapobiegać kontuzjom jest odpowiednie przygotowanie się do treningu, na przykład robiąc rozgrzewkę przed treningiem i stretching po treningu. Odpowiednie rozgrzanie mięśni przed treningiem pozwala je przygotować do większego wysiłku, a rozciąganie pozwala wprowadzić je z powrotem w stan kończący intensywne ćwiczenia. Można skorzystać także z masażu klasyczno-relaksacyjnego, który pozwoli zrelaksować mięśnie i przyspieszyć ich regenerację.

Leczenie

Gdy już przydarzy się nam kontuzja to najlepszym sposobem na jej wyleczenie będzie wizyta u specjalisty, który doradzi nam odpowiednią metodę leczenia. Jednak samodzielnie możemy wspomóc leczenie naszej kontuzji i powrót do pełnej sprawności. Jeśli lekarz pozwoli możemy wykonywać lekką aktywność fizyczną, a ponadto możemy trzymać odpowiednią dietę, aby dostarczyć składników odżywczych niezbędnych do odbudowania kontuzjowanych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *