Aktywna regeneracja

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna jeśli chcemy utrzymać zdrowie i kondycję, jednak nie mniej ważna jest regeneracja po treningu. Jednak regenerowanie się nie musi oznaczać spędzenia dnia w łóżku oglądając seriale. Możemy zamiast tego postawić na aktywną regenerację. Na czym to polega?

Czym jest aktywna regeneracja?

Aktywna regeneracja to nic innego jak wykonywanie lekkiej aktywności fizycznej zamiast siedzieć w domu. Jest to dobry sposób regeneracji, jednak należy ostrożnie dobierać intensywność takiej regeneracji, gdyż nadmiar aktywności fizycznej będzie prowadził do przetrenowania. Czasami warto postawić na relaks i masaż https://salonmandala.pl/ niż na aktywność fizyczną, jednak nie jest to reguła. Jakiego rodzaju aktywności fizyczne mogą wspomagać naszą regenerację i nie przeciążą naszego organizmu?

Jak się aktywnie regenerować?

Pierwszą dobrą aktywnością fizyczną do aktywnej regeneracji jest spacer lub lekki trucht. Dzięki temu możemy zażyć świeżego powietrza i przejść się w miejsca, których zazwyczaj nie odwiedzamy. Narzućmy sobie spokojne tempo i nieduży dystans, aby się zbytnio nie zmęczyć. Inną dobrą aktywnością do aktywnej regeneracji jest rekreacyjna jazda na rowerze, pozwoli się ona zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *