Aktywna regeneracja

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna jeśli chcemy utrzymać zdrowie i kondycję, jednak nie mniej ważna jest regeneracja po treningu. Jednak regenerowanie się nie musi oznaczać spędzenia dnia w łóżku oglądając seriale. Możemy zamiast tego postawić na aktywną regenerację. Na czym to polega?

Czym jest aktywna regeneracja?

Aktywna regeneracja to nic innego jak wykonywanie lekkiej aktywności fizycznej zamiast siedzieć w domu. Jest to dobry sposób regeneracji, jednak należy ostrożnie dobierać intensywność takiej regeneracji, gdyż nadmiar aktywności fizycznej będzie prowadził do przetrenowania. Czasami warto postawić na relaks i masaż https://salonmandala.pl/ niż na aktywność fizyczną, jednak nie jest to reguła. Jakiego rodzaju aktywności fizyczne mogą wspomagać naszą regenerację i nie przeciążą naszego organizmu?

Jak się aktywnie regenerować?

Pierwszą dobrą aktywnością fizyczną do aktywnej regeneracji jest spacer lub lekki trucht. Dzięki temu możemy zażyć świeżego powietrza i przejść się w miejsca, których zazwyczaj nie odwiedzamy. Narzućmy sobie spokojne tempo i nieduży dystans, aby się zbytnio nie zmęczyć. Inną dobrą aktywnością do aktywnej regeneracji jest rekreacyjna jazda na rowerze, pozwoli się ona zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *