Zabiegi regeneracyjne

Aktywność fizyczna i ciężki trening to niezbędny element w zdrowym stylu życia, tak samo jak odpowiednia dieta i regeneracja. W regeneracji pomóc mogą konkretne zabiegi, które pozytywnie działają na nasz organizm. Jakie zabiegi pomagają w regeneracji?

Akupunktura i akupresura

Pierwszym zabiegiem pomocnym w regeneracji jest akupunktura, która polega na nakłuwaniu specjalnych miejsc na ciele igłami. Taki zabieg ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm, między innymi zmniejsza ból mięśni i przyspiesza przemianę materii. Podobnie działa akupresura, gdzie zamiast nakłuwania ciała uciska się je w odpowiedni sposób. Jakie jeszcze zabiegi mogą pomóc nam w regeneracji?

Masaż i sauna

Kolejnym zabiegiem pomagającym na regenerację są różne rodzaje masażu, w tym masaż klasyczno-relaksacyjny. Masaż tego typu potrafi nas odstresować, przyspieszyć przemianę materii i zmniejszyć ból mięśni. Jest on dostępny w profesjonalnych salonach masażu. Kolejnym zabiegiem przydatnym podczas regeneracji po treningu jest pobyt w saunie. Pozwala to pozbyć się toksyn z organizmu podczas pocenia się, a także pozwalają na usunięcie z organizmu wirusów i bakterii, a także pozwala polepszyć ukrwienie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *