Akupresura w sporcie

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych metod leczenia wywodzących się z medycyny naturalnej. Z tradycyjnej medycyny chińskiej wywodzi się wiele sposobów naturalnego leczenia, do których zalicza się między innymi akupresurę. Czym jest akupresura i jak może pomóc w regeneracji lub rehabilitacji po kontuzji?

Czym jest akupresura?

Akupresura jest metodą leczenia naturalnego polegającą na głaskaniu i uciskaniu pewnych punktów na ciele. Pozwala to na odczucie ulgi w wielu dolegliwościach, między innymi bólu pleców, mięśni czy stawów. Podobnie jak wiele metod z dziedziny fizjoterapii akupresura wpływa w pozytywny sposób na nasz organizm. Jak akupresura pomaga naszemu organizmowi w uprawianiu sportu?

Wpływ akupresury na ciało

Dla sportowców z pewnością najważniejszą kwestią będzie poprawa krążenia krwi oraz redukcja bólu mięśni. Wpływa to na nasz komfort oraz na szybkość regeneracji, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wrócić do treningów. Jednak akupresura pomaga nie tylko sportowcom, ale również osobom mającym choroby serca i układu krążenia, dolegliwości bólowe czy osoby cierpiące od chorób psychicznych. Choć akupresura jest bardzo pomocna w niektórych schorzeniach to istnieją również przeciwwskazania, do których zalicza się między innymi nowotwory, ciążę, zawał serca czy wyniszczenie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *