Jak fizjoterapia pomaga w regeneracji?

Ciężkie treningi i pogoń za wymarzoną sylwetką jest czasami bardzo męcząca, dlatego czasami mogą występować kontuzje lub reakcje bólowe. W takim wypadku warto zwrócić się do fizjoterapeuty, który pomoże naszemu ciału się zregenerować. W jaki sposób fizjoterapia wpływa na regenerację i redukowanie bólu?

Regeneracja i uśmierzanie bólu

Popularnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest terapia manualna, która może posłużyć nie tylko jako metoda wyleczenia problemu ale również diagnostyka bardziej poważniejszych kontuzji. Dzięki zabiegom fizjoterapeuty ciało sportowca może zregenerować miejsca, które bolą przez stosunkowo krótki okres (około 10 dni), jednak metoda manualna nie powinna być traktowana jako sposób leczenia w sposób długofalowy, jedynie jako krótkotrwałe ukojenie bólu i wyleczenie niegroźnych urazów.

Zaawansowane techniki fizjoterapii

Technika manualna to tylko jedna z wielu technik, której fizjoterapeuci się uczą i praktykują na przykład na modelach anatomicznych, które można kupić w sklepie medycznym. Z tego powodu warto udać się do fizjoterapeuty nawet z poważniejszymi problemami niż ból po treningu. Fizjoterapeuta po wywiadzie z nami lub naszym trenerem dobierze odpowiednie techniki leczenia, dzięki czemu nasz organizm zregeneruje się do pełnej sprawności i będziemy mogli kontynuować nasze treningi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *