Suplementy do regeneracji

Regeneracja potreningowa jest bardzo ważnym aspektem u osób aktywnych fizycznie. Powodem tego jest to, że podczas regeneracji rośnie masa mięśniowa, a trening tylko stymuluje ten wzrost. Nie można pomijać tego kroku gdyż narażamy się na kontuzje! Co można zrobić aby przyspieszyć ten proces?

Składniki odżywcze

Regeneracja polega na działaniach, które podejmujesz aby zmaksymalizować odbudowę włókien mięśniowych. Należy się rozciągać, odpowiednio się odżywiać a przede wszystkim należy dostarczać organizmowi niezbędnych minerałów oraz składników odżywczych. Często nie można ich dostarczyć samym pokarmem, więc warto użyć suplementacji.

Suplementacja

Dzięki suplementacji możemy dostarczyć składniki odżywcze w szybki i bardzo przystępny sposób. Stosowanie suplementów przyspieszy regenerację, przywróci równowagę hormonalną i chemiczną oraz poprawi nasz stan psychiczny.

Białko

Białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych w naszym ciele, który mocno wpływa na regenerację. Białko jest głównym składnikiem używanym przy odbudowie mięśni, więc po ciężkim treningu należy dostarczyć go do organizmu w dużych ilościach. Aby dowiedzieć się więcej o białku warto przeczytać ten artykuł: Odżywki białkowe i białko – kompendium wiedzy.

Podsumowując

Nie wolno pomijać regeneracji potreningowej, gdyż nam to zaszkodzi. Można stosować odpowiednią suplementację w celu przyspieszenia regeneracji i zwiększenia jej efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *