Czy trening wymaga suplementacji?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy ciężki trening wystarczy do osiągnięcia wymarzonej sylwetki czy może jest wymagane stosowanie suplementacji. Niektórzy uważają suplementację za szkodliwą i bliską dopingowi i wielu trenerów odradza ich stosowanie. Czy jest to prawidłowe postępowanie?

Rób to dobrze

Suplementacja jest ważnym elementem treningu sportowego jeśli jest ona właściwie stosowana, gdyż nadmierny wysiłek fizyczny bez uzupełniania składników odżywczych może odbić się nie tylko na efektywności naszego treningu ale nawet prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Ciężki trening wymaga dodatków

Sportowcy, którzy trenują dyscypliny siłowe zdecydowanie powinni stosować suplementację, gdyż podczas ich treningów ich organizm wymaga znacznie wiekszych ilości składników odżywczych. Nie jest możliwe dostarczyć takiej liczby składników za pomocą posiłków przy jednoczesnym trenowaniu, więc suplementacja jest bardzo przydatna.

A co z innymi?

Osoby, które nie uprawiają sportów mogą stosować suplementację, zależne jest to od wysiłku fizycznego oraz zdrowia. Suplementy powinny być przyjmowane tylko przez osoby zdrowe, które prowadzą aktywny tryb życia. Osoby prowadzące siedzący tryb życia nie powinny stosować suplementów, gdyż nadmiar składników odżywczych może być niezdrowy dla organizmu.

Podsumowując

Odpowiedzialna i zdrowa suplementacja jest bardzo wskazana u osób, które prowadzą aktywny tryb życia oraz u sportowców, którzy potrzebują szybkiego uzupełnienia składników odżywczych. W tych przypadkach nie trzeba wzbraniać się przed użyciem suplementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *