Spalanie kalorii podczas dnia

Jeśli nie macie czasu chodzić na siłownię to może wydawać wam się, że nie macie szans na szczupłą sylwetkę. Jednak każda czynność spala kilkanaście kilokalorii. Przy zbilansowanej diecie macie szansę na dobrze wyglądającą sylwetkę bez wizyt w siłowni.

Weźmy kilka przykładów. Musicie odkurzyć pokój. Po 10 minutach odkurzania macie 60kcal mniej. Następnie powinniście umyć naczynia, umyć okna oraz zrobić prasowanie. Po tych wszystkich czynnościach spaliliście 156kcal. Robiąc prace domowe można zgubić kilka kilogramów.

Spalanie kalorii nie musi odbywać się tylko w domu. 60 minut spaceru może spalić 300kcal. Jeśli nie macie czasu na takie długie spacery to możecie wykonać kilka krótszych. Pójdźcie do pracy na piechotę. Wejdźcie po schodach zamiast używać windy. Jest dużo możliwości na utratę kalorii.

Przy podstawowej diecie i nieco większej aktywności w ciągu dnia możemy zgubić kilka kilokalorii. Od nas zależy jak to zaplanujecie i czy będziecie mieć wystarczającą siłę woli by się tego trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *