Popularne błędy początkujących

Osoby, które zdecydowały się na poprawienie swojej kondycji lub schudnąć często decydują się na kilka wizyt w siłowni. Jest to bardzo dobre nastawienie jednak osoby początkujące często popełniają błędy, które wpływają na ich postanowienie.

Pierwszym błędem jest zbyt duża liczba informacji. Początkujący chcą znaleźć jak najlepszą metodę by osiągnąć swoje cele, a w dobie Internetu liczba planów i diet jest porażająca. Ponadto dobre rady dają osoby poznane na siłowni. Błędem jest próba wykorzystania wszystkich tych rad, gdyż wtedy efekty są bardzo mierne.

Kolejnym błędem jest brak cierpliwości. W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że większość rzeczy możemy dostać bez wysiłku. W przypadku naszej kondycji potrzeba czasu i wysiłku. Pewne osoby rezygnują jeśli szybko nie zobaczą efektów.

Błędem jest zarówno zbyt szybkie zmiany w treningu oraz ciągłe wykonywanie tych samych ćwiczeń. Szybka zmiana ćwiczeń może prowadzić do braku efektów, gdyż nasz organizm nie ma czasu by zareagować na ćwiczenia. Z kolei wykonywanie tych samych ćwiczeń nie stawia przed naszym organizmem nowych wyzwań, co prowadzi do regresu. Trzeba odnaleźć złoty środek.

Jeśli wykonujesz któryś z tych błędów to masz jeszcze czas aby naprawić swoje postępowanie. Unikanie ich może sprawić że twoja kondycja wzrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *