Czym jest katabolizm?

Dla każdej osoby dbającej o swoją masę mięśniową pojęcie katabolizmu nie powinno być obce. Choć proces ten występuje u każdego człowieka, to kulturyści i osoby trenujące na siłowni z pewnością nie są zachwyceni gdy występuje. Czym jest katabolizm i w jaki sposób pomoże regeneracja?

Czym jest katabolizm?

Katabolizm jest procesem naturalnym, który występuje nie tylko u sportowców, ale także u ludzi nie ćwiczących na co dzień. Polega on na usuwaniu z organizmu uszkodzonych lub martwych komórek. Jest tak nielubiany przez sportowców, ponieważ pod wpływem wysiłku katabolizm spala komórki mięśniowe w celu uzyskania energii, co nie jest pożądane wśród sportowców. Jak temu przeciwdziałać?

Jak powstrzymać katabolizm?

Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie katabolizmowi jest odpowiednia regeneracja po treningu, gdyż trening bez regeneracji może szkodzić naszemu zdrowiu i masy mięśniowej. Można także stosować odpowiednie suplementy w trakcie treningu, takie jak aminokwasy rozgałęzione BCAA https://www.bodypak.pl/pl/wsb/142_korzysci-plynace-ze-stosowania-bcaa-oraz-glut.html. Tego typu suplementy są znane z tego, że potrafią powstrzymać katabolizm, co z pewnością będzie bardzo dobre dla osób dbających o swoją masę mięśniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *