Fizjoterapeuta i jego rola w regeneracji

Każdy sportowiec wie, jak ważną rolę spełnia regeneracja, dlatego pomoc specjalisty jakim jest fizjoterapeuta może przyspieszyć i zwiększyć jakość regeneracji. Jakie zadania najczęściej wykonuje fizjoterapeuta i dlaczego warto konsultować się z fizjoterapeutą podczas regeneracji?

Kim jest fizjoterapeuta?

Główną rolą fizjoterapeuty jest nadzorowanie regeneracji u sportowców i bycie łącznikiem pomiędzy sportowcem a jego sztabem szkoleniowym. Jednak ten specjalista nie pracuje jedynie z profesjonalnymi sportowcami, również amatorzy mogą skorzystać z jego usług. Fizjoterapeuta ma rozległą wiedzę na temat fizjoterapii, między innymi pozyskaną z literatury medycznej, której używa do zwiększenia jakości regeneracji. Jakie metody fizjoterapii są stosowane do przyspieszenia regeneracji po treningu?

Sposoby na regenerację

Do regeneracji używa się wiele technik, których wiele opiera się na odpowiedniej temperaturze oraz na ucisku mięśni w odpowiedni sposób. Do dobrych metod regeneracji po treningu można zaliczyć między innymi zimne lub gorące kąpiele, sauny lub kriosauny. Popularną metodą wspomagającą regenerację jest również rolowanie przy wykorzystaniu specjalnego rollera. Bardziej nietypowymi sposobami na regenerację stosowanymi przez fizjoterapeutów jest odzież kompresyjna, kompresja pneumatyczna i praca na powięzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *