Forma na lato

Każdy z nas chce dobrze wyglądać podczas okresu letniego, jednak do osiągnięcia dobrej formy i wyrzeźbionej sylwetki potrzeba wiele miesięcy pracy. Do tego lata nie zostało wiele czasu, jednak warto zacząć pracę nad sobą aby mieć się czym chwalić w przyszłym roku. O co należy zadbać?

Jak zacząć?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na dwa ważne, powiązane ze sobą pytania: w jakiej aktualnie jesteśmy formie i jaki jest nasz cel. Z wyjątkiem osób początkujących nie da się jednocześnie budować masy mięśniowej i spalać tłuszczu. Najlepiej podzielić okresy pracy pomiędzy te dwa działania. Kolejnymi pytaniami na jakie należy sobie odpowiedzieć to czy potrafimy konsekwentnie wypełniać plan treningowy i trzymać się ścisłej diety. Jeśli odpowiedź na to pytanie jest negatywna to powinniśmy zacząć popracować nad naszą motywacją, gdyż bez niej nie damy rady osiągnąć zadowalającej formy.

Dieta

Zarówno podczas spalania tłuszczu jak i budowania masy mięśniowej bardzo ważne są trzy czynniki: trening, dieta oraz regeneracja. Pierwszy i ostatni z nich powinny być bardzo podobne zarówno podczas spalania tłuszczu jak i budowania masy, różnica polega przede wszystkim na diecie. Każdy człowiek potrzebuje dostarczyć kalorie, które są niezbędne do prawidłowego działania organizmu. Dla każdej osoby taka wartość będzie dobierana indywidualnie, gdyż zależy ona od wielu czynników. Jeśli budujemy masę mięśniową to powinniśmy dostarczać więcej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie, a przy spalaniu kalorii powinniśmy dostarczać mniej kalorii.

Podsumowując

Wypracowanie odpowiedniej sylwetki na lato jest czasochłonne, jednak jest tego warte. Nie tylko będziemy dobrze wyglądać ale również zadbamy o nasze własne zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *